66760314 - تلگرام و واتس‌آپ 09014105008 - خیابان انقلاب، بین حافظ و فردوسی جنب نوین چرم، پ 816 واحد 12 و 13
انتخاب صفحه

صفحه کلید (کیبورد)

صفحه کلید (کیبورد) لپ تاپ مهم ترین دستگاه ورودی در لپ تاپ ها است. در حقیقت، صفحه کلید نقش یک اینترفیس یا میانجی را در میان کاربر و سیستم لپ تاپ بازی می کند. در اکثر لپ تاپ ها، صفحه کلید از طریق یک کابل نواری تخت به طور مستقیم به مادر برد متصل می شود.

مشکلات رایج در صفحه کلید ها

  • صحفه کلید به جای تایپ حروف، اعداد را تایپ می کند.
  • هنگامی که شما یک کلید را می فشاردی، دو حرف تایپ می شود.
  • اتصال نامناسب کابل صفحه کلید به مادربرد
  • اتصال داخلی دو کلید کنار هم با مادر برد

معمولا صفحه کلید اغلب لپ تاپ ها قابل تعمیر نیست و اگر نقصی در آن پدید آید باید کل صفحه کلید را تعویض نمایید.

صفحه کلید مجازی

معمولا در رایانه های کوچک PDA مانند: گوشی های تلفن همراه، استفاده از صفحه کلید گوشی، بسیار خسته کننده است. برای رفع این مشکل می توان از یک صفحه کلید بی سیم و یا یک صفحه کلید لیزری مجازی استفاده نمود. مثلا: یک صفحه کلید بی سیم می تواند به یک رایانه ی PDAمتصل شده و به جای صفحه کلید اصلی PDA به کار گرفته شود.

فناوری صفحه کلید لیزری مجازی کمی پیچیده تر از صفحه کلید بی سیم است. عملکرد VKB به شرح زیر است:

ابتدا یک دیود لیزری ، تصویر یک صفحه کلید مجازی را بر روی یک سطح تخت غیر قابل انعکاس طراحی و ترسیم می نماید. سپس یک دیود مادون قرمز (IR) که در قسمت پایین این دستگاه قرار گرفته پرتوهای باریک و یکنواختی را بر روی صفحه کلید منتشر می کند. این پرتو ها به طور موازی با سطح صفحه کلید مجازی پخش می شوند. هنگامی که شما شروع به نوشتن با صفحه کلید مجازی می کنید. انگشتان شما از روی حروفی که در محدوده ی دید حس گر یا دوربین CMOS قرار دارند، عبور می کند. نوشتن یک حرف، به منزله ی شکستن پرتوهای مادون قرمز در بخشی است که آن را به گیرنده ی رایانه می فرستد. سپس رایانه تشخیص می دهد که کدام حرف را باید در نمایشگر شما تایپ نماید.

مجموعه تعمیرات لپ تاپ ۱۱۸ از توانایی تعمیرکیبورد لپ تاپ و تعویض کیبورد لپ تاپ با آخرین دستگاه های تعمیر کیبورد لپ تاپ بهره می برد. همچنین کیبورد تمامی برندهای لپ تاپ در این مرکز قابل خریداری می باشد. کلیه خدمات تعمیرات در این مجموعه از گارانتی و ضمانت کتبی برخوردار می باشد.