62935 - تلگرام و واتس‌آپ 09014105008 - خیابان انقلاب، بین حافظ و فردوسی جنب نوین چرم، پ 816 واحد 12 و 13
انتخاب صفحه

مزایا و معایب لپ تاپ های با صفحه نمایش گر لمسی

به طور میانگین می توان گفت که در چند سال اخیر شرکت های تولید کننده لپ تاپ کمتر به فکر تولید لپ تاپ هایی با صفحه نمایش گر لمسی بودند. و تعداد تولید کنندگان لپ تاپ های با صفحه نمایش گر لمسی انگشت شمار بودند. امروزه به جرات می توان گفت که هر شرکت تولید کننده یک نمونه از لپ تاپ های  LCD های لمسی روانه بازار کرده اند. در این عرصه سوالی که برای کاربران پیش می آید این است که هزینه کردن برای لپ تاپ های با صفحه نمایش گر لمسی مقرون و به صرفه است. برای خرید لپ تاپ ابتدا باید کاربر بداند که لپ تاپ را برای انجام چه کارهای نیاز دارد سپس با توجه به نیاز خویش نوع نمایش گر لمسی و غیر لمسی آن را تعیین می کند. به عنوان مثال اگر کاربر لپ تاپ را برای طراحی گرافیک لازم دارد لپ تاپ با صفحه نمایش گر لمسی را پیشنهاد می کنیم.

مزایای صفحه نمایش لمسی

۱٫ لپ تاپ با صفحه نمایش لمسی برای بازی های مثل Candy Crush خیلی خوب است.
۲٫ اگر از برنامه های مبتنی بر گرافیک مثل CAD بر روی لپ تاپ استفاده می کنید نیز استفاده از صفحه نمایش لمسی خیلی عالی است.
۳٫ استفاده از صفحه نمایش لمسی برای کنترل بهتر بر روی ویرایش عکس ها نیز فوق العاده است.
۴٫ مایکروسافت تمام سیستم عامل های خود را از ویندوز ۸ به بعد در دو حالت لمسی و غیر لمسی ارائه داده است؛ بنابراین با داشتن یک لپ تاپ با صفحه نمایش لمسی نیز می توانید از آخرین قابلیت های سیستم عامل بهره ببرید.

معایب صفحه نمایش لمسی

۱٫ لپ تاپ های باصفحه نمایش لمسی به علت ورودی های لمسی دا ابعاد پیچیده تر تر در نتیجه نسبت به لپ تاپ های معمولی سنگین تر است در نتیجه حمل آن را دشوار نموده است.
۲٫ لپ تاپ های با صفحه نمایش لمسی نسبت به نمایشگرهای معمولی باتری بیشتری استفاده می کند و در نتیجه برای مدت طولانی نمی توانید از باتری آن استفاده کنید.
-قیمت لپ تاپ هایی که صفحه نمایش لمسی دارند معمولاً خیلی بیشتر از لپ تاپ های معمولی است.
-یک مسئله بسیار مهم در مورد لپ‌تاپ‌ها با صفحه نمایش لمسی زاویه دید و روشنایی آن است. تعداد زیادی از کاربران از نور کم و مشکل زاویه دید محدود این لپ تاپ ها شکایت دارند.
-درنهایت اینکه بسیاری از محققان بر این عقیده‌اند که استفاده از دستگاه‌های لمسی مانند تبلت و لپ تاپ اگر به ‌درستی صورت نگیرد موجب آسیب به شانه و کمر می شود.

فرآیند تعویض ال سی دی لپ تاپ 

هر ال سی دی لپ تاپ  دارای شماره نسخه و مدلی می باشد که در پشت ال سی دی درج شده است. تعمیرکاران مرکز پس از بازنمودن ال سی دی لپ تاپ  و بررسی نسخه آن، ال سی دی مناسب لپ تاپ را به صورت اورجینال تهیه می کنند. پس از اینکه این فرآیند به پایان رسید، کارشناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ ۱۱۸ با مشتری تماس گرفته تا هزینه تعویض ال سی دی لپ تاپ  را به وی اطلاع بدهند تا پس از تایید وی، فرآیند تعمیر لپ تاپ انجام بشود، این پروسه در مدت زمان کوتاهی انجام می گردد و پس از طی شدن فرآیند، لپ تاپ به همراه گارانتی و ضمانت کتبی به شما تحویل داده می شود.