66760314 - تلگرام و واتس‌آپ 09014105008 - خیابان انقلاب، بین حافظ و فردوسی جنب نوین چرم، پ 816 واحد 12 و 13
انتخاب صفحه

ریزپردازنده (CPU)

ریزپردازنده (CPU) یکی از مهم ترین اجزای یک سیستم لپ تاپ است. و در حقیقت نقش مغز سیستم را بر عهده دارد. اکثر ریز پردازنده های رایانه های شخصی، متعلق به دو شرکت Intel و AMD  وی باشند. ریزپردازنده (CPU) از طریق سوکت به طور مستقیم به مادر برد متصل می شود.

Over Clock کردن ریزپردازنده ی لپ تاپ:

در رایانه های لپ تاپ نیز همانند رایانه های شخصی، قابلیت OverClocking برای ریزپردازنده وجود دارد بدین مفهوم که می توان سرعت پردازش ریزپردازنده (CPU) را افزایش داد. با استفاده از برنامه هایی مانند CPU_Z می توان از تغییرات OverClocking آگاهی یافت. البته فرآیند Over Clock کردن ریز پردازنده (CPU) باید توسط یک متخصص رایانه انجام شود. ریزپردازنده به ندرت خراب می شود. اگر سیستم شما به هر دلیلی راه اندازی نشد و بالا نیامد. آخرین عنصری که ممکن است معیوب باشد ریزپردازنده است. چک کردن حافظه ی رم و مادر برد در این مورد ارجحیت دارد.

پردازنده های Core i3,Core i5, Corei7

پردازنده های Core i7 از پردازنده های Core i5 بهتر هستند و Core i5 از پردازنده های Core i3 بهتر می باشند. نه پردازنده های Core i7 هفت هسته دارند و پردازنده های Core i3 دارای سه هسته هستند. این اعداد به سادگی بر توانایی پردازش نسبی این پردازنده ها دلالت دارد. سطوح نسبی، توانایی پردازشی آن ها، همچنین با درجه بندی ستاره ای پردازنده اینتل نشان داده می شود. که بر مجموعه ای از معیارهای وابسته به تعداد هسته هایشان پایه ریزی شده است. سرعت کلاک پالس ( به (GHz، اندازه کش(Cache) و همچنین تعدادی تکنولوژی جدید اینتل مانند Turbo Boost , Hyper-Threading پردازنده های Core i3 با سه ستاره درجه بندی شده اند. پردازنده های Core i5 دارای چهار ستاره هستند و پردازنده های Core i7 هم دارای پنج ستاره هستند.پردازنده های اولیه اینتل Pentuim-Celeron به ترتیب یک و دو ستاره می گیرند. پردازنده های Core را می توان به دو گروه دسته بندی کرد، پردازنده های ویژه لپ تاپ و پردازنده های ویژه کامپیوترهای رومیزی می باشد.

تعمیر ریز پردازنده در مرکز تعمیرات لپ تاپ ۱۱۸ توسط تعمیرکاران و تکنسین های مجرب و آموزش دیده با قطعات و آی سی های اورجینال و اصلی صورت می پذیرد. بدلیل اینکه ریز پردازنده ها حساس ترین و مهم ترین سخت افزار موجود در لپ تاپ می باشد حتما باید در یک مرکز مجهز و توسط تعمیرکاری باسابقه مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.  برای اطلاع از قیمت ریز پردازنده ها و خرید ریزپردازنده ها می توانید با کارشناسان ما تماس برقرار کنید. لازم به ذکر است که کلیه فرآیند تعمیرات در این مرکز دارای گارانتی کتبی و مهلت تست بوده که پس از تعمیر لپ تاپ به شما داده می شود.