66760314 - تلگرام و واتس‌آپ 09014105008 - خیابان انقلاب، بین حافظ و فردوسی جنب نوین چرم، پ 816 واحد 12 و 13
انتخاب صفحه

تعویض باتری و فروش باتری لپ تاپ

باتری لپ تاپ یک قطعه مصرفی است و دارای طول عمر محدودی است. در لپ تاپ ها دو دسته باتری استفاده می شود: باتری های داخلی و باتری های خارجی. باتری های داخلی در لپ تاپ ها معمولا ۴، ۶ و یا ۹سلولی هستند. هدف استفاده از باتری داخلی کاهش ضخامت لپ تاپ ها است و یکی از مزیت های باتری های داخلی این است که میزان صدمات به لپ تاپ کاهش می یابد چون باتری های داخلی بیشتر به عنوان ups عمل می کنند. و یکی از معایب آن برای تعویض باتری لپ تاپ احتیاج به باز کردن سیستم است که در باتری های خارجی نیاز نیست.

 تمام باتری ها در گذر زمان ضعیف تر می شوند

باتری لپ تاپ ها در طول  استفاده مدام ضعیف و ضعیف تر می شوند. به نوعی طول عمر باتری ها با چرخه شارژ و دشارژ آن ها رابطه مستقیم دارد. .رابطه میان چرخه شارژ و طول عمر به نوع باتری ها نیز وابسته است. باتری های مختلف، درجه بندی های خود را دارند. اما به طور متوسط اغلبشان قادر به تحمل ۱۰۰۰ چرخه شارژ کامل را دارند.البته این بدان معنا نیست که نباید بگذارید از شارژ باتری کاسته شود. ذخیره شارژ آن هم با درصد بالا، به هیچ وجه برای باتری خوب نیست و باید سیکل طبیعی شارژ و دشارژ به طور مداوم صورت گیرد. اما از طرف دیگر نیز نباید پس از هر بار استفاده، شارژ لپ تاپ به طور کامل تخلیه شود. چرا که همین مسئله نیز می تواند به شدت به باتری آسیب برساند و از طول عمر آن بکاهد.به همین منظور، بهتر است میزان شارژ لپ تاپ را بین ۵۰ تا ۸۵ درصد نگه دارید. این میزان ایده آل است که در صورت رعایت همیشگی آن طول عمر باتری افزایش پیدا می کند .گرما نیز باعث ازبین رفتن باتری می شود هر چه محیط گرم تر باشد سرعت خرابی ان بالاتر است.

روش های صحیح استفاده از باتری لپ تاپ و شارژر

اگر همیشه شارژر به لپ تاپ وصل باشد مشکلی برای باتری لپ تاپ ایجاد نمی شود چون باتری های لیتیوم یونی و  باتری های لیتیوم پلیمری زمانی که به طور کامل شارژ می شوند از مدار لپ تاپ خارج می شوند. این مسئله نیز برای باتری های داخلی صدق می کند. اما در باتری ها قدیمی به این صورت نیست و پیشنهاد می شد بعد از شارژ شدن کامل باتری، لپ تاپ از شارژر جدا شود.  استفاده شارژر بدون باتری باعث خرابی شارژر و کوتاه شدن عمر باتری می شود.

در مرکز تعمیرات لپ تاپ ۱۱۸ تعویض باتری و فروش باتری تمامی برندها با گارانتی کتبی و رسمی ۳ماه و ۶ ماه تعویض انجام می دهد که خود نشانه اورجینال و کیفیت بالای باتری های مرکز تعمیرات لپ تاپ ۱۱۸ دارد.