66760314 - تلگرام و واتس‌آپ 09014105008 - خیابان انقلاب، بین حافظ و فردوسی جنب نوین چرم، پ 816 واحد 12 و 13
انتخاب صفحه

برد معکوس گر (Inverter Board)

بردهای مدار معکوس گر که با نام های Inverter LCD, FL inverter , Screen inverter, Backlight inverter شناخته می شوند. بردهای معکوس گر در ابعاد و اندازه های گوناگونی ساخته می شوند. مدار معکوس گر در حقیقت، حکم منبع تغذیه را برای لامپ پشت LCD (ال سی دی لپ تاپ) دارد. این مدار، ولتاژ پایین DC (چند ولت) تبدیل می کند. اگر برد معکوس گر به درستی کار کند. توان مورد نیاز برای روشن شدن لامپ پشت نمایش گر LCD را تامین نماید. در نتیجه این فرایند نمایش گر LCD نورانی شده و تصاویر مربوط، شفاف و واضح خواهند بود.

نشانه های خرابی برد معکوس گر

  1. هنگامی که لپ تاپ را روشن می کنید، صفحه نمایش گر برای مدت کوتاهی روشن می شود و سپس رو به تاریکی می رود، اما شما هنوز هم می توانید یک تصویر بسیار تاریک و غیر قابل استفاده را بر روی نمایش گرتان مشاهده نمایید. با راه اندازی مجدد لپ تاپ (Restart) کردن باز هم مشکل فوق وجود دارد. در این حالت اگر از یک مانیتور خارجی استفاده کنید، لپ تاپ به خوبی کار می کند.
  2. لپ تاپ روشن می شود، اما نمایش گر LCD کاملا تاریک است. اگر با دقت بیشتری به نمایش گر نگاه کنید. هنوز هم می توانید یک طرح کلی از یک تصویر بسیار تاریک را مشاهده نمایید. استفاده از مانیتور خارجی در این حالت نیز مشکل را مرتفع می سازد.
  3. لپ تاپ، ساعت های متوالی به خوبی کار می کند، اما گاهی اوقات همان مشکل تاریکی نمایش گر که در بالا ذکر گردید، به وجود می آید. در این حالت اگر سیستم را از نو راه اندازی کنید. به طور موقتی مشکل مرتفع می شود.

نشانه های خرابی برد معکوس گر، بسیار شبیه به نشانه های خرابی لامپ پشت صفحه نمایش گر است، به طوری که در بسیاری از موارد ممکن است نتوانید با قاطعیت بگویید که مشکل لپ تاپ مربوط به برد معکوس گر است یا لامپ کاتدی پشت نمایشگر.

فرآیند تعمیر برندهای مختلف لپ تاپ

ابتدا  مشتری  لپ تاپ خویش را به مجموعه تعمیرات لپ تاپ ۱۱۸ ارائه داده  وسپس  مشتری رسید لپ تاپ خود را دریافت می کند (تحویل دستگاه از طریق پیک موتوری و پست نیز امکان پذیر است). در مرحله بعد  لپ تاپ مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت هزینه تعمیر  لپ تاپ   به مشتری اعلام شده و در صورت رضایت مشتری تعمیر  لپ تاپ توسط تکنسین مجرب انجام می شود.