66760314 - تلگرام و واتس‌آپ 09014105008 - خیابان انقلاب، بین حافظ و فردوسی جنب نوین چرم، پ 816 واحد 12 و 13
انتخاب صفحه

چرا لپ تاپ ناگهان خاموش می شود و علت هنگ کردن لپ تاپ چیست؟

علت هنگ کردن لپ تاپ به دو دسته کلی سخت افزاری تقسیم می شود. برخی ویروس ها می توانند موجب هنگ کردن لپ تاپ شوند این ویروس ها گاهی با اتصال به اینترنت فعال می شوند و تمام توان cpu  لپ تاپ را اشغال کرده و موجب هنگ کردن سیستم می شوند. و گاهی نیز خود به خود فعال شده سیستم هنگ می کند. علت دیگر هنگ کردن لپ تاپ مشکلات سخت افزاری سیستم است. مثلا در برخی لپ تاپ های سونی خرابی و یا مشکل چیپ گرافیکی می تواند موجب هنگ کردن سیستم شما شود در این حالت تصویر لپ تاپ ثابت شده و هیچ کاری نمی تواند انجام داد. البته گرمای زیاد لپ تاپ هم می تواند موجب این مشکل شود.

در برخی موارد نیز به دلیل مشکلات چیپ گرافیک پس از آن که تصویر ثابت شده یا سیستم هنگ می کند سیستم ناگهان خاموش می شود. البته برخی ویروس ها موجب خرابی سخت افزار  سیستم می شوند. چرا لپ تاپ روشن نمی شود. و چراغ آن چشمک می زند یا قبل از روشن شدن بوق می زند.

معمولا در اکثر برندهای لپ تاپ به خصوص لپ تاپ DELL و لپ تاپ TOSHIBA  هنگامی که مادر بوردایرادی داشته باشد لپ تاپ روشن نشده و چراغ های روی پنل چشمک می زند. نوع ترکیب این LED ها و یا ترکیب صدای بوق سیستم تا حد زیادی بیانگر نوع ایراد لپ تاپ است، ولی به طور کلی این مسئله بیانگر ایراد سخت افزاری لپ تاپ است. مثلا دو چراغ روشن و یک چراغ چشمک زن می تواند نشانه مشکلات چیپ گرافیک ( کارت گرافیک) لپ تاپ باشند و البته در حالتی نیز بیانگر مشکل CPU است.

دلایل اصلی هنگ کردن لپ تاپ

  1. کم بودن حافظه سیستم
  2. اجرا کردن همزمان چن برنامه با هم
  3. نداشتن فضالی خالی در هارد دیسک
  4. یکپارچه سازی ویندوز (defragment)
  5. نداشتن آنتی ویروس
  6. خرابی فن سیسنم
  7. مشکلات نرم افزاری
  8. مشکلات سخت افزاری
  9. ناسازگاری سخت افزار با برنامه های نصب شده

فرآیند تعمیر برندهای مختلف لپ تاپ

ابتدا  مشتری  لپ تاپ خویش را به مجموعه تعمیرات لپ تاپ ۱۱۸ ارائه داده  وسپس  مشتری رسید لپ تاپ خود را دریافت می کند (تحویل دستگاه از طریق پیک موتوری و پست نیز امکان پذیر است). در مرحله بعد  لپ تاپ مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت هزینه تعمیر  لپ تاپ   به مشتری اعلام شده و در صورت رضایت مشتری تعمیر  لپ تاپ توسط تکنسین مجرب انجام می شود.